Felkészítés a dadogás kezelésének végzésére 3 éves kortól a felnőtt korig

A 60 órás továbbképzés növelni kívánja a dadogás kezelésére vállalkozó logopédusok szakmai biztonságérzetét és olyan megfelelő szakmai hátteret akar szervezni számukra, amelyre munkájuk későbbi szakaszában is támaszkodhatnak. Ennek érdekében a képzés ismerteti a dadogás kutatásának legújabb eredményeit, tájékoztat az életkor függvényében a kezelés vállalásához nélkülözhetetlen ismeretekről, a szükséges feltételekről: komplexitás, kompetencia, team munka. Konkrét szempontokat ad a különböző életkorú dadogók vizsgálatának módszeréhez, tartalmához. Részletesen ismerteti a kezelés megtervezésének elemeit és a terápia lényeges szervezési kereteit, tekintettel a dadogó életkorára. Bemutatja az egyes életszakaszokban alkalmazható terápiák tartalmát, szerkezetét, lépéseit. Mentálhigiénés segítséget nyújt a dadogás kezelésével kapcsolatos személyes élmények feldolgozásához.
A képzés során az egyes tematikai egységek feldolgozása során összefoglaló konzultatív kérdések feltevésével történik az ellenőrzés. A továbbképzés záródolgozat készítésével zárul. A dolgozat tartalma a hallgató saját gyakorlatából kiemelt, vagy önállóan szervezett hospitálás során megismert eset ismertetése. A tanúsítvány kiadásának feltétele: részvétel az órák minimum 90 %-án, és a záródolgozat határidőre történő leadása, és megvédése megfelelő minősítéssel zárja.

További részletek:

  1. A dadogás sajátosságai, kezelésének feltételei, vizsgálata, terápiás lehetőségek.
  2. Orvosi szemlélet, kezelési lehetőségek.
  3. Az óvodáskorú dadogó gyermekek ellátásának szempontjai.
  4. Az óvodáskorú dadogó gyermekek szülőcsoportos dadogásterápiája, a logopédus és a pszichológus együttes vezetésével (team munka).
  5. Az óvodáskorú dadogó gyermekek logopédiai terápiája az iskolakezdést megelőző nevelési évben.
  6. Az iskolás korú (7-12 éves) dadogó gyermekek logopédiai kezelésének módszertana.
  7. A serdülő és felnőtt korú dadogók logopédiai kezelésének sajátosságai, a terápia feltételei, módszertana.
  8. A hadarás sajátosságai, kezelésének feltételei, vizsgálata, terápiás lehetőségek.
  9. A terápiák hatékonysága, hatása a személyiségre, életminőségre. Módszer- esetismertetések.