Az afázia logopédiai kezelése

A 60 órás továbbképzés célja logopédusok felkészítése az afázia logopédiai kezelésére. A képzés során a résztvevők megismerik az agykutatás legújabb eredményeit az afáziát érintő kórformák területén, az idegrendszer működésének korszerű szemléletét. A képzés az interdiszciplináris szemlélet kialakulását eredményezi azáltal, hogy hangsúlyt fektet a team munka lehetőségeire, a legújabb és alapvetően szükséges orvosi, neuropszichológiai, pszichológiai, nyelvészeti, logopédiai, mozgás rehabilitációs ismeretekre, egyéb szakterületekről érkező előadóknak köszönhetően. Megismerik a logopédiai vizsgálati eszközöket, és módszertani, technikai szempontokat kapnak a vizsgálatok elvégzéséhez. Gyakorlati órák és esetismertetéseken keresztül belátást nyernek az afázia terápiájába, gyakorlati tudást szereznek a logopédiai terápia általános és az egyes afázia terápiák módszertani elveit illetően. Tudni fogják, hogy a rehabilitációs folyamat adott szakaszában hogyan lehet támogatni a beteget és környezetét. A továbbképzés növelni és erősíteni kívánja az afázia kezelésére vállalkozó logopédusok szakmai ismereteit, biztonságérzetét.

A továbbképzés záródolgozat készítésével zárul. A dolgozat tartalma a hallgató saját gyakorlatából kiemelt, vagy önállóan szervezett hospitálás során megismert eset ismertetése. A tanúsítvány kiadásának feltétele: részvétel az órák minimum 90 %-án, és a záródolgozat határidőre történő leadása, és megvédése megfelelő minősítéssel zárja.

További részletek:

  1. Az idegrendszer felépítése, működése, zavarai és vizsgálata.
  2. Rehabilitáció, intézményrendszer, a team munka jelentősége, az esélyegyenlőség törvényi biztosítása.
  3. Az afáziás betegek logopédiai vizsgálata - vizsgáló eljárások.
  4. Az afáziások logopédiai terápiája, általános és módszertani elvek, egyénre szabott terápiás terv, azoknak megfelelően választható terápiás eljárások.